В середині сезону я свої старі La Sportiva Nepal залишив біля смітника в Грузії. Як то кажуть, доносив. Після повернення в Україну почав підшукувати нові черевики такого ж типу. В очі мені вже давно впали Garmont Mountain Guide Pro GTX, проте не мав нагоди їх добре поміряти. Прийшовши на роботу взув їх і походив добру годину по нашому магазину. Сподобалося, не дивлячись на те, що то було літо, а міряв я в лижній шкарпетці.
Загалом, ці черевики розроблені для альпініських сходженнь різної складності до 5000 тисяч метрів. Суцільна шкіра із ґумовою обкантовкою використана тут задля високої водостійкості та витривалості черевиків. Жорстка підошва забезпечує стабільність на нерівних поверхнях.
Матеріали. Верх черевика виконаний з суцільної товстої 3 мм замші. Спереду замша доходить до середини черевика, далі є вставка синтетичної тканини. З боків черевики також замшеві для збільшення захисту ноги від ударів та защемлень між камінням.
Синтетична тканина на язику та з боків, в районі згину, вшита спеціально для гнучкості черевиків Це дозволяє більш точно ставити ногу десь на скельних ділянках. Сама тканина доволі еластична. На водопроникність не впливає, якщо черевик використовується з гамашами.
Мембрана в черевиках GORE-TEX® Insulated Comfort. Ця мембрана передбачає додаткове зігрівання, завдяки додатковим теплим волокнам в підкладці. Додаково черевики утеплені PrimaLoft® 200 г на м².
Підошва VIBRAM® Titus має набір функцій які роблять сходження безпечними та комфортними.
На схемі компонентів підошви зображено:
А це вставка 2,5 мм, із мікро пористого матеріалу для збільшення комфорту під час ходьби.
В карбонова пластина для стабілізація та гасіння ударів під час користування кішками.
С поліуретанові вставки для кріплення кішок - ранти. Завдяки тому, що вони входять в підошву досить глибоко, стійкість носка підвищується на малих виступах.
D товста поліуретанова вставка для поглинання ударних навантажень, які отримує п'яткова зона.
E двошарова мікропориста вставка, яка поглинає ударне навантаження на стопі. Сірий колір йде від згину стопи до носка, а на передній частині стопи додатково є зелена вставка іншої щільності. Така комбінація дозволяє максимально ефективно поглинати удари.
F контактна ґумова поверхня із різним протектором. Глибокий протектор має різний напрямок, це дозволяє не ковзати ногам в будь- якому напрямку.
На носку та п’ятці є 1-2 міліметрові поздовжні канавки для відведення води. Це дозволяє не хляпати водою собі на ноги.
Додатковий вигин під п’ятою та загострений кут переднього п’ятковго протектора дозволяє дуже надійно тримати ноги спуску.
Шнурівка звичайні, із мотузки з серцевиною. Петлі для шнурівки звичні для такого сегменту взуття.
Нижні шайби - це рухомі металеві кільця.
Потім 3 пари металевих шайб.
Верхня пара - це прямокутні гачки, які фіксують натяг шнурівки.
На згині задіяна технологія heel lock.
Вона передбачає, що петля, через яку протягується шнурівка, стягує та фіксує п’яту. Вище петель, які на згині, розташовані ще 3 пари металевих гачків.
Гачки міцні, із ребрами жорсткості. Можна не переживати, що вони розігнуться чи, навпаки, загнуться при ударі.
Захист черевика є по всьому контуру.
На п’яті подвійний шар ґуми. Зовнішній має рифлення.
На халяві ззаду є петлі для пальців. Таким чином черевики набагато простіше одягати. Діаметр петлі достатньо великий, щоб запхати два пальці чи один в товстій рукавиці.
Устілка проста поліуретанова із пришитом до верху ворсом.
Розмір. Garmont таки трохи маломірить. Мені ідеально сидить 41 EUR розмір, це 255 мм по довжині устілки від носка до вигину п’ятки. Це еквівалентно USA 8, а UK7.
Зазвичай в мене кросівки та легкі черевики 40 - 40,5 розміру. Деякі навіть 39,5 чи 39 2\3 залежно від бренду. Тому краще завжди орієнтуватися на заявлену довжину устілки.
Вага одного черевика 990 грам 42 розміру.
Особисті враження та стан взуття після користування. Фіксація ноги в черевику прекрасана. П’ятка вверх не піднімається під час навантаження носка завдяки heel lock. Запас по об’єму та довжині є. Можливість двозонного шнурування - це “мастхев” у всіх черевиках. Кішки Climbing Tecnology Lycan та якісь Grivel G сидять на ранті добре.
Підошва тримає на різних поверхнях справді добре. Були вони на каменях і сипухах Кавказу і Татр, на льодовику та снігу. Щодо температури, то нещодавно в татрах в -15 і шкарпетці для лиж, відчуття були на межі під час стояння. Проте під час руху, дискомфорту взагалі ніякого.
Стан. Підошва на носку доволі сильно стерлася. Має кілька порізів на підошві. Пройшов в них не дуже багато як для такого стану.
Але складається таке враження, що ґума підошви виготовлялася більше під сніг та лід. Доволі м’яка та “липка”.
Ґумовий захист має величезну кількість подряпин та порізів.
Найбільше отримав носок. Але гранітна сипуха мало що залишить в живих. На замші ніяких подряпин нема.
Промокання черевиків таки відбулося після ходіння на Тетнульді по розталому снігу цілий день.
Суб’єктивне враження про якість високе. Шви рівні, склейка акуратна.
Цю модель рекомендую, але, звісно, обов’язково міряти. Мені пощастило, адже вони підходять по формі та призначенні. Вам також бажаю, щоб підійшли.
На українському ринку туристичного взуття, черевиків такого класу є в кожного бренду.
Завдяки цьому, ми можемо обирати найзручніший для себе варіант.
Прикладами такого взуття може бути:
AKU Montagnard GTX теплі та зручні. Мають високу п’ятку, що дозволяє зручніше йти в гору. A
solo ACONCAGUA GV програють вищезгаданим температурою та амортизацією.
Кожна з цих моделей взуття має свої переваги та недоліки, але в першу чергу варто обирати по формі ноги, а не по технологіях.
І не забувайте доглядати за взуттям!