25 Jan
25Jan

Всім салют! Сьогодні говоримо про річ, який з кожним днем набуває все більшої актуальності - “тривожна валізка”. Це ваш рятівник на випадок будь-якого лиха, будь то повінь, пожежа, війна чи зомбі-апокаліпсис. Якщо ви звернули увагу, то  якісно складена тривожна валіза, це на 90% набір речей, які беруть туристи в середньостатистичну мандрівку.  Тому у нашій статті ми підготували для вас список речей з outdoor магазину, з нашими коментарями,  які є необхідними та універсальними для різного роду ситуацій, котрі краще мати напоготові, тож, розпочинаємо.

1. Наплічник - основа нашого Emergency bag. Візьміть вмісткий, але не надто великий, приблизно 35-50 літрів. Перевагою буде наявність поясного та нагрудних ременів, а також свистка на грудній лямці. Зверніть увагу на можливість знімати клапан рюкзака та перетворювати його в поясну сумку - це дуже зручно. Рюкзак завжди потрібно розглядати у поєднанні з рейнкавером - накидкою, яка захистить ваші речі від намокання. Часто рюкзаки вже йдуть укомплектовані рейнкаверами, але якщо його немає в комплекті, то можна його докупити окремо. Чудовим варіантом рюкзака стане Pinguin Activent 48 чи Terra Incognita Mountain 50

2. Гермопакети та чохли для документів. Для документів використовуйте два гермопакети для оригіналів та копій. Також важливо, якщо ваш телефон чи інший гаджет не має захисту від вологи, придбайте окремий гермопакет і для гаджетів. 

3. Гермомішки для одягу та інших речей. Візьміть легкі та перевірені. Краще взяти декілька, меншого об’єму. Таким чином ви ще й зможете організувати речі в рюкзаку, а в умовах хаосу це важливо. 

4. Каремат виберіть типу гармошки, адже вона компактніша за класичну іжевку і практично не боїться вологи та пошкоджень.

5. Спальник для тривожної валізи візьміть синтетичний на температурний режим +3 - +8, який буде найбільш універсальним для будь-яких умов використання. Для прикладу це може бути Terra Incognita Siesta 100, Pinguin Micra чи Fjord Nansen Finmark

6. Одяг:

  • Термобілизну візьміть комфортну для міста - це може бути класична синтетика для відведення вологи, наприклад - Neve Balance
  • Трекінгові шкарпетки - беріть 2-3 пари з вмістом шерсті. Вони будуть довше не вбирати запахи та зберігатимуть ваші ноги в теплі.
  • Фліс слід брати не надто товстий, аби вам не було гаряче під час руху. Зверніть увагу на матеріали Polartec Power Stretch та Polartec Classic 100. Детальніше про фліси можете прочитати тут.
  • Тонку пухову куртку можна взяти на заміну флісу - вона тепліша та компактніше складається. Проте зважте, що вони більше бояться вологи.
  • Штормова куртка - вона захистить від вітру та дощу, а також на відміну від звичайного дощовика буде ще й випускати пару назовні. Беріть легку та не надто яскраву. Дуже важливо, щоб мала вентиляцію під пахвами, це дасть вам хорошу терморегуляцію. Детальніше про мембранні технології та як обрати найкращу мембрану саме для вас читайте у нашій статті тут.
  • Баф - корисна про будь-яких активностях. Він і захист шиї, і шапка, і еластичний бинт, одним словом - просто must have  при своїй вазі та об’ємі.
  • Рукавиці - Можна класно комбінувати пару тонких флісових, в яких зручно робити дрібні маніпуляції та зовнішніх водозахисних чи софтшельних, які не будуть пропускати вітру та боротимуться з водою. Детальніше про вибір рукавиць рекомендуємо прочитати у нашій статті тут.
  • Штани - тут філософія проста, найкращі штани не пропускають вітер, є легкими, швидко мокнуть та швидко сохнуть. Тому тут можемо порадити щось на помірно тонкому софтшелі - на кшталт Milo Tacul.  
  • Бахіли - захистять ваше взуття від попадання в нього вологи, а часто ще від болота. Детальніше про бахіли та їх різновиди можете прочитати тут.
  • Зручне трекінгове взуття - запорука успіху. Хтозна, скільки вам доведеться йти з тривожною валізою на плечах, тож треба забезпечити максимальний комфорт вашим ногам. Я б радив розглянути міцні трекінгові кросівки на мембрані, адже вони будуть найбільш універсальним та зручним варіантом, або ж легкі м’які черевики, якщо вам такий варіант більше до вподоби.

7. Пончо-тент - це захист від опадів під час ходу і чудовий варіант аварійного захисту від негоди під час стоянки чи ночівлі. Можна обійтись і дешевим (одноразовим) дощовиком

8. Соляні грілки від Lifesystems. Дуже зручна і проста в користуванні річ - дві подушечки з соляним розчином та металевим елементом, що запускає хімічну реакцію. Вони віддають тепло впродовж 90 хвилин, після чого їх можна прокип'ятити 8 хв і використовувати повторно. Чудова річ і щоб зігріти руки і кинути в середину спальника, щоб додатково зігрітись.

9. Термоковдра - теплоізоляційний захист на випадок переохолодження. Важить майже ніскільки, компактно пакується і в деяких варіаціях може й захистити від негоди, як у випадку термоковдр від тих ж Lifesystems.

10. Ремнабір. Його можна зібрати з підручних матеріалів, як от суперклею, голки з ниткою та армованого скотчу, який взагалі є найуніверсальнішим ремонтним засобом, будь то подерті черевики, тент чи одяг. Або ж можна придбати вже готовий ремнабір, як от наприклад Field Repair Kit від Gear Aid, який складається з маленького тюбика з герметиком на водній основі та двох латок - чорної тканинної та прозорої. А взагалі, у нас є класна стаття про ремнабори на всі випадки життя тут.

11. Аптечка - завжди потрібно мати з собою перев’язочні матеріали, дезінфектор та таблетки відповідно до ваших потреб. Про те, як правильно скласти аптечку можете ознайомитись у нашій статті тут. Чудовим варіантом також є придбати готову аптечку, в якій будуть усі необхідні речі для надання першої домедичнох допомоги ПАМ’ЯТАЙТЕ! медикаменти у таких аптечках відсутні, їх потрібно підбирати індивідуально за вказівками лікаря! Чудовими варіантами укомплектованих аптечок є: Lifesystems Pocket First Aid Kit, Lifesystems Outdoor First Aid Kit та Lifesystems Light&Dry Pro First Aid Kit.

12. Засоби особистої гігієни: туалетний папір, зубна щітка та паста, мило. 

13. Ніж чи мультитул - для розведення багаття, чи для нарізання ковбаси, чи для самозахисту, чи то навіть до ремонту спорядження. В тривожну валізу варто взяти щось функціональне, тому можемо порадити ножі-мультитули від Victorinox, як от наприклад Climber чи Forester. Особливою додатковою функцією першого будуть кишенькові ножички для дрібних маніпуляцій, або ж пилка в другому. Якщо бажаєте ще більшої функціональності, то радимо глянути в бік бренду Leatherman, які є справжніми асами у сфері мультитулів і можуть похвалитись такими моделями як Signal та Freestyle, які будуть балансом ваги та функціоналу в світі мультитулів.

14. Налобний ліхтарик. Дві руки краще, ніж одна. Подбайте, аби в налобному ліхтарику була функція червоного світла, яка є менш помітною для оточуючих, не разить очі не притягує москітів. Також перевагою буде можливість зарядити акумулятор у ліхтарику на противагу звичним батарейкам. Тут вам у нагоді можуть стати ліхтарики від Biolite або Black Diamond, які прекрасно знаються на своїй справі. Детальніше про вибір ліхтарика можете прочитати у нашій статті тут.

15. Телефон з завантаженими офлайн картами місцевості, де ви знаходитесь. Рекомендуємо скористатись таким ПЗ, як Mapy.cz або Maps.me, оскільки вони є дуже прості у використанні і доволі точні.

16. Павербанк та кабелі живлення. Ідеальний об’єм павербанку - це хоча б два заряди телефону. 

17. Сонячна панель, як от наприклад Сонячна панель So-Fi Faltpannel 3W Goliath 3000, в якій одразу йде невеликий павербанк в комплекті, або ж Сонячна панель Biolite SolarPanel 10+.

18. Фляга, або термофляга для води. Об’єм 0,5 л. - 1 л. Бажано, щоб фляга мала широке горло і її кришка кріпилась до корпусу, аби не загубити. 

19. Складна каністра, ось варіанти від Tatonka та Ace Camp. Вони компактно складаються і ви можете вибрати зручний для вас об’єм. Радимо в районі 5л.

20. Набір посуду з анодованого алюмінію,  чи просто горнятко з нержавійки або титану. Такі варіанти посуду будуть легкими та довговічними. 

21. Ложка - завжди універсальніше, ніж виделка.

22. Пальник та газовий балон на випадок потреби швидко приготувати їсти і не збирати для цього дрова, як от, наприклад, після чи під час дощу/снігу. Тут радимо обирати компактний і зручний пальник. Для прикладу Pinguin Surpass (можна і титанову версію), Terra Incognita Vega, або потужніший Primus Micron - вони будуть легкі, компактні та довговічні. Газовий балон радимо брати на 230 г., аби не брати забагато і мати невеликий про запас.

23. Їжа. Туристичне харчування, як ніяке інше підходять для такого собі спорядження на всі випадки життя. Сушена та сублімована їжа легка, ситна і має чудовий термін зберігання, а ще приготувати її зможе будь-хто, хто має теплу воду. Хто не користувався раніше, лиш скажемо що сушена їжа простіше приготована, і дешевша, сублімована - смачніша і дорожча. Тому дуже радимо додати до своєї тривожної валізи сушні страви від James Cook та Green Tramps, або ж сублімати від Adventure Food та Adventure Menu, щоб швиденько та смачно укомплектувати себе поживними речовинами.

От ми і впакувались на будь-яку негоду, тож закинемо цю тривожну валізу на полицю і будемо сподіватись, що вона нам ніколи не знадобиться. Та якби-що, то ми одразу напоготові. Тож бажаємо, щоб незгоди вас минали і небо над головою було мирним. А якщо надумаєте зібрати свій Emergency Bag, то хлопці у Робінзоні завжди будуть готові підібрати найкомфортніше спорядження саме для вас!

Автор: Данило Ткаченко

Inst: @insane_in_membrane