15 Aug
15Aug


Вітання! Саме в розпалі сезон мандрівок: серпень, спека, і бажання втекти до природи, подалі від міста та гамору.  Для того, щоб ваші подорожі були комфортними, ми вирішили розповісти про 10 недорогих дрібниць. Ці речі точно полегшать вам життя, щоби ви могли просто насолоджуватися пригодами.


1. Гермомішок. 
Гермомішки – це чудовий спосіб організувати простір всередині рюкзака та вберегти речі від вологи. Водонепроникність у "герміках" гарантує міцна тканина та проклеєні шви. Самі ж мішки зазвичай збільшують чи зменшують свій об’єм завдяки системі roll-top і закриваються на фастекси.

Принцип роботи гермомішка. До і після.


Що ж стосується об’єму гермомішків, то вони бувають дуже різними: від 1 до 50 літрів. Детальніше про типи матеріалу для гермомішків, технології виробництва та додаткові деталі (як ось петлі чи півкільця для оптимізації часу та організації простору) ми вже писали тут.

У Робінзоні ви можете знайти чимало варіантів і форматів гермомішків. Наприклад, гермомішок Fjord Nansen Kaj Bag 10, виготовлений з ПВХ, який стане надійним другом під час сплавів або ж нейлонові GERMIK 6L від Turbat чи Sea To Summit Light Weight Dry Sack 20 L, які найкраще підійдуть для походів з рюкзаком. Сюди ж можна віднести і інші цікаві моделі, наприклад прозорий гермомішок TRAMP PVC transparent 5л UTRA-195 або "гермік з віконечком" Sea to Summit View Dry Sack.


2. Стрічки чи латки для ремонту спорядження
Така річ є чи не найбільш універсальною складовою ремнабору, який повинен бути під рукою у кожного мандрівника. Починаючи поламаними дугами і закінчуючи ремонтом черевиків чи тенту намету – більшість можна тимчасово чи на довгий час пофіксити таким інструментом. Стрічка стане доброю альтернативою звичайному армованому скорчу, який часто залишає клей на поверхні та не так акуратно виглядає.
У магазинах можна зустріти бюджетні варіанти таких засобів для ремонту, наприклад, стрічка від Lifeventure Duct Tape або ж трохи дорожчі – як ось самоклеючі латки Tenacious Repair Tape Transparent. А для подарунку бувалим мандрівникам можуть підійти ще й готові латки у формі намету, тварин чи ватри Tenacious Repair Tape Tattoos Wildlife Clamshell від американського бренду McNett GA, який ще нещодавно був Gear Aid.


3. Засоби для видалення кліщів

Усі ми щасливі та сміливі туристи аж доки не помітимо маленьку коричневу гульку десь на непримітній ділянці шкіри. Старий добрий метод витягувати кліщів нігтями чи волосиною може мати непередбачувані наслідки – тож для таких ситуацій в мандрівці краще запастися спеціальним пінцетом. Такі засоби дозволяють видалити кліща, не залишаючи під шкірою часточок його тіла.
Окрім цього, дієвим способом для видалення кліщів можуть бути відповідні картки. Наприклад, Lifesystems Tick Removal Mini Tool розміром із сірникову коробку точно поміститься і в найменшій кишені, щоб завжди бути під рукою. Підійти може також Lifesystems Tick Remover Card, якою буде зручно видаляти ще жала, шипи, занози тощо. Обидві картки мають трьохкратну збільшувану лінзу і точно стануть корисним інструментом вашої мандрівкої аптечки.

Розміри карток. Зліва - Removal Mini Tool, справа - Lifesystems Tick Remover Card.

Ще однією корисною корисною річчю стане диво-пристрій розміром з сірникову коробку, з яким ви забудете про всі свої проблеми 🙂. Lifesystems Bite Relief Click – пристрій для зменшення свербежу від укусів комах. Як це працює? Справа в тому, що він дає ледь відчутний електричний розряд, яким, власне, і зменшує свербіж.


5. Таблетки для очищення води

Особливо знадобитися що у польових умовах, що в зоні бойових дій, що в теперішньому побуті можуть таблетки, які очищують воду всього за 10-15 хв. після їхнього застосування. Наприклад, таблетки Dutrion Travel Kit знешкоджують кишкові палички, листерії, золотистий стафілокок тощо. Важливо зауважити, що активною речовиною у цих таблетках є діоксид хлору, який не відноситься до речовин хлорного типу.

Під час використання варто зважити, що однієї таблетки вистачає на 5 літрів води невідомого походження (йдеться про природні водоймища, колодязі, свердловини тощо). Якщо ж ви впевнені у джерелі води – таблетку можна використовувати на 10 літрів води. Така дрібничка точно стане в нагоді завжди і забезпечить вас від небажаних сюрпризів впродовж мандрівки.


6. Довга ложка

А чи бувало у вас таке, що сушені страви з пакетів звичною ложкою-виделкою їсти надзвичайно незручно? Багато відомих брендів вже знайшли рішення для цієї проблеми – ложки з довгою ручкою. У порівнянні зі звичайною пластиковою ложко-вилкою, вони надійніші та зручніші – як для казанків, так і для сушок чи субліматів.


Наприклад, Sea to summit виготовили легку та міцну алюмінієву Alpha Light Spoon Long. Ще одним варіантом стане ложко-виделка від того ж бренду – Alpha Light Long Spork або ж ложка Frontier UL Long Handle Spoon. Плюсом цих приборів є наявність в них карабінів, якими легко зчепити прибори між собою. Окрім Sea to summit, моделі ложок з довгими ручками є у Primus – LongSpoon. В останньому випадку ручка з анодованого алюмінію поєднюється з трітаном, який не пошкоджує поверхню казанків з анодованого алюмінію. 


7. Карабін

Карабін – корисна річ не лише для професійних альпіністів, він часто стане в нагоді і в туризмі. Ним можна закріпити речі до рюкзака: фляги з водою, горнятко, приладдя для їжї, компас чи навіть гермік, спальник чи намет. Ви можете також використовувати карабіни для підвішування гамака між двома деревами чи ліхтарика в наметі для кращого освітлення. Добрі міцні карабіни, наприклад, карабіни  Singing Rock Oval Steel Connector чи Black Diamond Positron Bent,  можуть допомогти із закріпленням мотузок при будівництві тимчасових укриттів або переправ через річки.

Існують також менші, непрофесійні карабіни, як ось Lifeventure Karabiners можна використати як заміну зламаних блискавок на рюкзаках чи одязі. Говорячи про одяг – після зливи мокре спорядження також можна сушити на ходу з допомогою карабінів. Оптимізація місця та вихід у критичних ситуаціях – головна фішка карабінів у туризмі.


8. Гнучка, силіконова пляшка

Продовжуючи тему оптимізації місця, радимо звернути увагу на силіконові пляшки. Їх найбільший плюс і мінус водночас – матеріал, з якого вони зроблені. Завдяки харчовому пластику ці фляги дуже компактні і за потреби їх завжди можна скласти та покласти в кишеню куртки чи рюкзака. Водночас, саме такі пляшки погано тримають форму. 

Часто силіконові пляшки мають власні фішки. Наприклад, фляга Pinguin Soft Bottle одразу має мірну шкалу, тож ви завжди бачитимете об'єм води, який залишився. До Flexi Bottle від Sea to summit, в свою чергу, відразу йде карабін, тож її можна причепити до рюкзака. Останню також дозволяють мити у посудомийці. 

Більше про різноманітні фляги для води в цілому можна прочитати тут.


8. Засоби для розпалювання вогню

У туризмі є чимало різних способів розпалювання вогню. Але я випадки, коли всі звичні засоби марні. Що робити, якщо сірники намокли, а запальничка зламалася, а дрова мокрі і не розпалюються? Пропонуємо вам декілька альтернативних варіантів, які точно "працюють".

Перш за все, радимо звернути увагу на вологостійкі сірники. Вони горять довше, ніж звичайні сірники та дають потужніше полум’я. Ще один важливий аспект – такі сірники горітимуть, навіть якщо будуть мокрі. Часто можна побачити їх в магазинах у спеціальних захисних упаковках, як ось BaseCamp STOPMPROOF MATCHES або ж без, як Stormproof Matches Refill.  Дуже схожий дорожчий аналог - Lifesystems Stormproof Matches

Ще один засіб для розпалу вогню – кресало. Виготовлено з магнієвого сплаву, кресала не бояться дощів та злив і в будь-яку погоду при терті висікають іскри з температурою 3000° C. Єдине їхнє обмеження – кількість ударів, яку ними можна зробити. Наприклад, кресало Pinguin Firestarter Box має обмеження від 5000 до 12000 ударів, а Light My Fire FireSteel BIO Scout 2in1 – до 3 000 ударів.


9. Адаптер для цангового балону

Всі ви бачили, що більшість туристичних пальників працюють на різьбових балонах, які часто вдвічі дорожчі від цангових, що призначені переважно для плит. Адаптер – це перехідник для використання цангового газового балону з пальниками на різьбі EPI-GAS. Він також може пригодитися вам під час подорожей за кордон, де цангові балони більш поширені. Terra Incognita Adapter чи Kovea TKA підійдуть для всіх пальників на різьбовому стандарті. Невеликі, компактні та зручні у транспортуванні, адаптери точно стануть вам у пригоді.


А з допомогою модифікованого адаптера Terra incognita Адаптер Adapter Tube ви також звичайний базовий пальник можете перетворити на виносний пальник на ніжках.


10. Рушник розміром з сірникову коробку.

Якщо ви хочете зробити свої подорожі комфортнішими – пропонуємо вам звернути увагу на рушники з мікрофібри. Їхня фішка в тому, що вони майже не займають зайвого місця і дуже швидко висихають. Так, рушник Sea to Summit Airlite Towel розміром із сірникову коробку, а Turbat Lagoon S – як батончик для перекусу.

Часто у таких рушників є петелька для підвішування або сушки, вони також бувають дуже різних розмірів – від XS (30x60 або ж 40x40 см) до XL (орієнтовно 150x80 см). Вищезгадані рушники усі є S-ками. Зрозуміло туристичні рушники більшого розміру будуть трошки більшими. 


Ці 10 дрібниць не є обов’язковими у рюкзаку кожного туриста чи мандрівника, але їх власники після першого знайомства вже не захочуть з ними розлучатися. Саме вони зроблять ваші мандрівки комфортнішими та допоможуть з головою поринути в пригоди 🙂