P.Petrovych
12 Mar
12Mar

Цей огляд готувався і напрошувався давно. Але, щоб його здійснити, потрібно було доволі багато часу і різних умов, щоб це завдання мало практичне застосування.  Окрім того, щоб огляд грунтувався на багатоманітних враженнях, то ми використовували в ньому білизну різних виробників, як з дорогого сегменту, так і доволі бюджетних.  Тривалість періоду тестування близькою року, але ми спробували коротко і сегментовано розповісти про свої враження від чоловічої туристичної нижньої білизни.


Отже - нижня білизна, труси, вона ж термобілизна в поході і в місті.  Думки про необхідність спеціалізованої білизни в мандрівках з'являються практично одразу, проте реалізовуються, як правило,  лише після закриття базових потреб таких як спальник, взуття, наплечник, одяг тощо. 

Але комфорт і враження від мандрівки, в якій присутні довгі пішохідні маршрути напряму впливає від якісної, спеціалізованої білизни. За задумом термотруси запобігають натиранням, забезпечують кофорт, не втягують запахи, а нижче розкажу вам  свої враження наскільки це так.


В тестах використовувалися труси від таких виробників - Smartwool, Lasting, Ortovox, Turbat, Commandor, різного технологічного рівня ціни та матеріалів. Забігаючи наперед, практично будь-який з цих варіантів є кращим для використання ніж міські варіанти навіть іменитих брендів яких мені доводилося носити, в більшості через матеріали, але не тільки. 

Отже з матеріалів і розпочнемо. В туризмі використовують в основному два типи білизни - синтетичну і шерстяну.  Окремим видом є комбінована термобілизна, в якій поєднуються обидва типи волокон. Проте, ми будемо відносити цю білизну до одного з двох перших типів виходячи з того, скільки шерсті чи синтетики в її складі. 

Потрібно сказати, що я давно фанат шерстяної темобілизни, і тут мова не тільки про труси. В більшості випадків шерстяна білизна покриває усі мої активності. Тому почав я звичайно також з шерсті, при чому спробував шерсть для максимально літнього використання. 

1.  Дорогою класикою жанру вважаються шорти від Smartwool -  Smartwool Merino 150 Boxer Brief

Це труси на основі дуже тонкої шерсті - 15 мікрон (150 г./м.кв). Найтонші з тих, що були на тесті. Виробник вказує, що ця модель містить 87% вовна мерино, 13% нейлон. Нейлон мав би  зробити модель м'якою для тіла, щоб а товщина дозволяла б носити впродовж року. 

Перші враження - шерсть таки тактильно відчувається на дотик. Ні, вона не колеться, але немає відчуття шовковистості притаманної дорогій міській білизні.  Але це тільки перше враження. Далі практично це відчуття зникає і білизна практично не відчувається на тілі.  На жаль, станом на даний момент, не вдалося цю модель використовувати влітку, коли гаряче.  Але впродовж осінніх і весняних днів мікроклімат підтримувався дуже добре. 

Серед усіх тестованих моделей тут "найдостойніша" резинка, як впродовж сезону практично не піддалася деформації.  Кількість циклів прання близько - 25 разів. І за цей час добре збереглися усі надписи. Безперечним плюсом є те, що тканина не розтягається в процесі носіння чи прання.


Взагалі, можна відзначити Smartwool Merino 150 Boxer Brief як такі, що найкраще зберегли вигляд після приблизно однакового терміну використання з іншими. 

Модель ідеально мені прилягла до тіла, розмір L класично відповідав іншим розмірам нижньої білизни, які використовуються повсякчас.

Білизна використовувалася в нескладних мандрівках тривалістю 2-3 дні, так і в міському циклі. При цьому труси прекрасно справляли з сторонніми запахами. Під час мандрівки зокрема, достатньо було зберігати особисту гігієну, і не було необхідності прання.

ПІДСУМОК:  Ця модель була найкращою за збереження вигляду, за щільністю гумки. Прекрасно відводить вологу і регулює термообмін, як під час мандрівок так і в місті. Класично шерсть швидко сохне як після прання, так і під час інтенсивних навантажень. Можна сміливо сказати, що їх можна використовувати як за мінусових температур так і для весняно-осінніх температур близько 18-20 градусів.  Ціна на момент написання огляду - 1913 грн. (близько 45 USD)


2. Наступна модель - термотруси з тонкої шерсті Lasting NORO. 

Модель в цьому ж бюджеті що і попередник на основі 100% вовни мерино.   І тут виникає перше дежавю. Бо коли одягаєш ці шорти, то абсолютно немає відчуття шерсті в матеріалі. І це перше сильне враження. Тканина шовковиста, дуже приємна і близька за відчуттями до шовку. Саме завдяки цій тактильності вони стали моїми улюбленими

Носив термобілизну близько 30 циклів, і їй притаманні схожі риси, що і попереднику - тканина не впитує запахи, прекрасно справляється з організацією мікроклімату за різних температур, швидко сохне. Все що притамання преміальній термобілизні.

А тепер про відмінності. Гумка в моделі простіша і тонша. За час використання отримала незначну, майже непомітну деформацію. 

Мінусом такої гумки є те, що вона значо швидше загинається, особливо якщо ваш силует з животиком. Плюсом гумки також є те, що вона така ж шовковиста та мяка як і решта матеріалу. 

Також не сподобалося з'єднання гумки ззаду.  Приблизно  за 30 циклів прання з'єднання ледь розійшлося. Все ще виконує все свою функцію, проте це вже нюанс.  Потрібно сказати, що я використовував три пари таких термошортів, і проблема зі з'єднанням гумки ззаду зберігалася в усіх випадках.

Другий нюанс в тому, що після двох днів носіння трішки розтягується сам матеріал. Десь можливо близько 5%. І якщо спочатку було приємне відчуття обтягування тіла, то на другий день воно зникло. Проте після прання труси повертають попередню форму та розмір.  

Шви в усіх випадках звичайно плоскі і не відчуваються при носінні. Зверніть увагу, що довжина штании в Lasting Noro не така довга як в Smartwool, і можливо комусь це буде некомфортно, але з іншого боку немає чому загинатися, і т.д. 

Ймовірно, через те, що в матеріалі немає ніяких домішків тканин на зразок еластану чи нейлону тому форма зберігається гірше. 

Потрібно сказати, що ці термошорти злегка маломірять. І у випадку, коли я класично використовую розмір L, то у випадку з Lasting NORO довелося обирати розмір XL

ПІДСУМОК:  Ця модель була найкращою за тактильними властивостями матеріалу. Прекрасно відводить вологу і регулює термообмін, як під час мандрівок так і в місті. Класично шерсть швидко сохне як після прання, так і під час інтенсивних навантажень. Ці труси використовувалася мною також влітку за доволі високих температур (25-27 градусів) і кожного разу показувала себе дуже добре, як в принципі і в зимовий період. Ціна на момент написання огляду - 1970 грн. (близько 46 USD)


3. Чергова модель також з преміального сегменту - Ortovox 185 Rock'n'wool Boxer M

Це найтепліші шерстяні шорти на тесті з товщиною 19 мікрон від відомого, в аутдор колах, німецького виробника. Використання їх задумане взимку, чи під час статичного перебування холодними осінніми днями. 

Почну з розміру, бо класичний L, який я зрештою отримав виявився доволі вільним, і враховуючи певну здатність цієї моделі до еластичності я б наступного разу обрав розмір М.  Тут також 100% вовна мерино, і вона дуже приємно і тепло облягає тіло.  Вже при одяганні вдома відчувається, що це тепла модель, і вона практично виштовхує вас на вулицю :) 

Штанини тут найдовші з усіх і взимку це звичайно корисно. Штани носилися впродовж двох зимових сезонів, і зберегли прекрасний зовнішній вигляд.  Проте гумка, яка спочатку  справляла найкращі враження на даний момент отримала невелику хвильку від розтягнення.  Але все ще прекрасно справляється з усіма функціями

Шви звичайно плоскі, як на усій дорогій білизні. Матеріал за два роки використання (взимку) не отримав видимих слідів використання.  Більше того, надруковані на ньому етикетки залишилися в прекрасному стані для читання.  

З мінусів. За день використання матеріал отримує незначне розтягнення, а враховуючи те, що розмір мені і так був вільний, то шорти отримують більш ніж вільний крій після доби використання. Але це данина до неуважного приміряння. 

Усе, що мають робити такі термошорти вони виконують на 100%. Приємно і комфортно зігрівають взимку, після трьох днів інтенсивного використання без прання вони практично не натягнули запахів, шерсть мерино швидко сохне, але ви повинні врахувати, що шерсть товстіша ніж в попередників, тому це все таки займе більше часу. 

ПІДСУМОК:  Ця модель найкращою анатомічним рішенням. Довгі шорти з меріно це те, що потрібно для холодної зимової подорожі чи ночівлі. Прекрасно відводить вологу і регулює термообмін, як під час мандрівок так і в місті. Класично шерсть швидко сохне як після прання, так і під час інтенсивних навантажень. Мінус - це незначне розтягнення під час використання, яке вирішується пранням. Рекомендую ретельно підбирати розмір, можливо обирати на розмір менше ніж звичайно, щоб отримати максимум комфорту від моделі. Ціна на момент написання допису


4. Наступна модель уже синтетичні термошорти Lasting Mob

І відверто кажучи тест з ними не вийшов, через повне неспівпадіння розмірів. Враховуючи, що я вже використовую труси  Lasting розміру XL, я обрав для них розмір L-XL. Проте труси в цьому розмірі виявилися настільки великими, що використовував їх тільки один раз. При цьому тканина їх ще дуже добре тягнеться, тому вони розраховані на ше більший розмір. 

5. Turbat Retezat Boxer - мені для користування потрапила на тест перша генерація цієї білизни з тонкою гумкою як у класичних сімейних трусів від українського виробника Turbat.

 Але це не повинно вас особливо лякати, ця гумка буде добре справлятися, а якщо у вас невелике "пузо", то ще й буде кращою в застосуванні, бо її немає куди складатися пополовині. Зараз уже існує нове покоління цієї моделі Turbat Retezat Boxer 2 - з широкою резинкою, хто пробував - розкажіть у коментарях.  

Значно більш мені не сподобався шов рівно посередині ззаду. Навіть попри те, що він звичайно класично плоский, як і потрібно для біліизни, я не розумію чому виробник обрав таке дивне рішення.  Я не зміг сповна насолодитися перевагами цього шва, бо носив їх тільки в одній короткій мандрівці, де він особливо не давався чути. 

Шорти побудовані на основі матеріалу в якому 15% вовни решта поліестер. Цей матеріал доволі добре зарекомендував себе в лінійці термобілизни, що виготовляє Turbat, тому  це буде доволі практично і зрозуміло для тих, хто уже раніше купував товари цього бренду. 

Мені матеріал сподобався. Це звісно не шерсть, немає відповідних відчуттів, але тканина доволі шовковиста та приємна.  Проте під час використання після дня мандрівки не можна було стверджувати, що запахи не вбираються. Проте з терморегуляцією труси справлялися дуже добре, сохнуть також швидко. 

Підсумок. Шорти мають право на існування для цілей туризму, матеріал апробований, пошиття  якісне. Дивний дизайнерський шов посередині сідниць я б забрав. Але це змінить в принципі формат пошиття. Здається труси б  мали токож більше право на існування, якби коштували трошки дешевше, бо на момент написання їх ціна сягала майже 775 гривень (близько 18 доларів)


6. І на останок розкажу про свої відчуття від ще одного українського бренду - Commandor, який шиє продукцію останнім часом під брендом Neve.

Основна перевага товару - низька ціна при добрій якості виконання. Саме закінчую я цю статтю в шортах зі 100 % поліестеру, і в умовах, коли в офісі чи квартирі доволі гаряче, то це саме це рішення, що вам потрібно. Це саме стосується і подорожей влітку. Проте в умовах підвищеної температури мені ще потрібно досліджувати, як реагує тіло на матеріал. 

Серед недоліків -матеріал взагалі не тягнеться, і це може бути причиною виникнення натирань при інтенсивних навантаженнях і гарячому мікрокліматі одночасно. 

Також в Командора є аналогічний продукт на основі матеріалу Polartec Power Dry - шорти Commandor Dyno. Я не пробував саме цей варіант, але використовував термофутболку на основі цього матеріалу. І наскільки добре футболка справлялася з  відведенням вологи, настільки мені не сподобалася поглинання запахів.

Якщо вам потрібне рішення для комфорту під час трекінгу, і ви готові влаштовувати регулярні прання, тоді це чудове рішення в тому числі через доволі низьку ціну. На час написання допису ціна їх становила 395 гривень (близько 9 доларів)


В кінцевому залишку. Термошорти, термотруси, це те, що робить вашу мандрівку значно приємнішою і більш приємно.  Використання в умовах міста також часто додасть комфорту виходячи зі спрямування білизни. В усіх випадках використовувати таку білизну в умовах гір, природи, тощо, значно більш розумне рішення, ніж користуватися класичним трикотажем. Навіть найбільш бюджетне рішення позбавить вас від натертостей, неприємних відчуттів

Ну і два слова про догляд. Я ніколи не використвував класичний порошок для прання термобілизни.  Існують спеціальні пральні засоби, які значно подовжать як користувацькі властивості білизни так і її зовнішній вигляд.